زمان تشکیل دندان ها در جنین

|

مراقبت از دندان، پیش از تولد

|

اطلاعات مقاله

دندان ها مدتها قبل از اینکه در داخل دهان رویش یابند در درون فک شروع به تشکیل و بزرگ شدن می نمایند و بعد از رسیدن به یک مرحله خاص از رشد در دهان رویش یافته و دیده می شوند آشنایی بازمان تشکیل دندان ها در فک باعث می شود که بدانیم اگر درسن خاصی فرد دچار مشکل خاصی شود، این مشکل می تواند بر روی دندان هایی که در آن سن در حال تشکیل هستند اثر سوء گذاشته باعث ایجاد مشکل شود. دندان های شیری از زمان بارداری در فک جنین به وجود می آیند.

اولین علائم تشکیل دندان ها در جنین از هفته ششم بارداری دیده می شود پس بدیهی است اگر از هفته ششم بارداری به بعد مادر باردار دچار مشکلات و بیماریهای خاصی شود. این بیماریها می تواند بر روی تشکیل دندان های شیری تأثیر بگذارد. یا اگر مادر باردار داروی خاصی مصرف کند که این دارو بتواند از جفت عبور کند می تواند تشکیل دندان های شیری را تحت تأثیر قرار دهد.

دندان های دائمی درست پس از زمان تولد در فک نوزاد شروع به تشکیل شدن می کنند این تشکیل دندان ها به تدریج پیشرفت کرده و بعد ازآنکه کل تاج دندان و قسمتی از ریشه آن در فک تشکیل شود دندان در دهان رویش می یابد و قابل مشاهده می گردد. بدیهی است اگر در زمانیکه دندان در فک کودک در حال تشکیل است، اگر کودک دچار بیماری شدیدی شود یا ضربه ای به فک وی وارد شود تشکیل دندان دائمی دچار اختلال گشته و دندان دچار ضایعاتی در رویش ، شکل یا رنگ و ساختار خواهد شد.

همچنین گاهی خوردن بعضی مواد یا داروها در زمان تشکیل دندان های دائمی توسط کودک باعث آسیب رسیدن به دندان های در حال تشکیل می شود.

نوشته‌ی بعدی
بهداشت دندان در دوران بارداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مقالات مشابه

فهرست